Jčka se není třeba bát

3. 8. 2015

Dostal jsem se opět po dlouhé době na několik dnů k vodě. Výpravu jsem delší dobu plánoval a měl rezervaci na Vyzákově. Od začátku roku z této lokality přijde zpráva výjimečně a rybářům se zde moc nedaří. To nejenom mě vrtalo hlavou. Celému problému jsem se tedy rozhodl přijít na kloub. Základem dobrého lovu je znalost dna a tak jsem první hodiny věnoval projížďce lodí a kreslení hloubek na papír. Večer jsem již měl celkem jasnou představu o tom jak revír vypadá. Rozhodně by mě nenapadlo v tomto období hledat rybu na ploše ve velkých hloubkách. Ryby jsem viděl pravidelně podél břehů a tam jsem chtěl lovit i krmit. Vybral jsem si místo pod keři levého břehu v hloubce cca 1,5-1,7m, navařil fermentovaný partikl, přelil několika oleji, doplnil různé velikosti pelet a také boilies. Celé jsem to ještě přelil játry a posypal rybí moučkou. Vzniklá směs by musela probrat i mrtvolu :). Po několika minutách přišel první záběr a mírné zklamání v podobě velkého karase. Vrátil jsem nástrahu zpět a přikrmil. Stejný scénář se ještě dvakrát opakoval. Začínal jsem být skeptický ke své strategii. Dumal jsem nad změnou. Z toho mě vyrvala agresivní jízda a já letěl vodou k prutu. Krásný kapr, který mi zahnal chmury a já opět začal pilně pracovat (vaření partiklu, pravidelné dokrmování apod.). Zbytek výpravy už nebylo nutné nic měnit. Kapři i karasi najížděli pravidelně a já si krásně zachytal. Příště zkusím cílit přímo na vyzu, která se mi tentokrát úspěšně vyhýbala. Pod háčkem mi nejvíce fungovalo boilies oliheň (největší kapr), makrela-játra (dobře selektovala kapry) a lesní jahoda (rychlé záběry, ale hodně karasů).

Komerční sdělení
Úvodní slovo správce

Vítejte na webu kaskády pískoven u obce Roudnice v Královehradeckém kraji. Na tomto místě jsme připravili stručnou prezentaci našeho projektu privátních uměle vytvořených vodních děl na kterých je provozován sportovní rybolov.

Při plánování koncepce jednotlivých lokalit jsme využili vlastních zkušeností z rybolovu. Zavádíme opatření a služby, které nám při našich výpravách na jiných vodách chybějí.

V neposlední řadě si vážíme zpětné vazby našich zákazníků. Jejich podměty jsou často impulsem pro drobné úpravy či vylepšení stávájícího zázemí a služeb.

Děkujeme za Vaši neutuchající přízeň.

 

Ondřej Bárta
(správce revíru, ideologický tvůrce a koordinátor projektu)

Spolupracujeme