Víkend na těžké vodě

29. 9. 2014

Při pravidelném servisu rezervačního systému jsem objevil volný víkend na místě J. Termín se shodoval s plánovaným lovem s kamarády z jádra. Neváhal jsem a tento termín rezervoval. Na přípravy nebylo vlivem pracovního vytížení moc času. Voda s jesetery je velmi náladová. To jsme věděli již před příjezdem. Stanovili jsme si nelehký cíl a to ulovit kapra. Na této vodě jich plave okolo 30ks. Vsadil jsem na rákosový ostrůvek v jednom z rohů této malé pískovny. Pravidelně jsem krmil kuličkovými peletami oliheň a makrela játra, které jsem přelil boosterem. Lopatkou jsem přihazoval 16mm krmné pelety ve stejných příchutích přelité melasou. Víkend utíkal jako voda a záběr stále nepřicházel. Na své strategii jsem nic neměnil a doufal. V sobotu se přijel na pár hodin podávat další člen jádra Pinja. Položil si jeden prut do opačného rohu. K překvapení všech se mu podařilo přelstít jednoho 13kg šupíka. Po jeho odjezdu jsme najeli do zaběhnutých kolejí. Seděli jsme u grilu a ládovali se připravenými dobrůtkami. Lovná místa jsme opět pravidelně dokrmovali. Ryby nás provokovaly pravidelnými výskoky nad hladinu v oblasti našich montáží, ale záběru jsme se nedočkali ani v sobotu. V neděli jsme se od rána vyhřívali na slunci a dobíjeli energii. Parádní relax přerušila brutální jízda z mého místa u rákosí. Po adrenalinovém souboji jsem se mohl vyfotit s krásným šupinatým torpédem. Víkend v přírodní oáze byl parádní. Tato voda je pro nás nadále výzvou a určitě se sem ještě vrátíme.

Komerční sdělení
Úvodní slovo správce

Vítejte na webu kaskády pískoven u obce Roudnice v Královehradeckém kraji. Na tomto místě jsme připravili stručnou prezentaci našeho projektu privátních uměle vytvořených vodních děl na kterých je provozován sportovní rybolov.

Při plánování koncepce jednotlivých lokalit jsme využili vlastních zkušeností z rybolovu. Zavádíme opatření a služby, které nám při našich výpravách na jiných vodách chybějí.

V neposlední řadě si vážíme zpětné vazby našich zákazníků. Jejich podměty jsou často impulsem pro drobné úpravy či vylepšení stávájícího zázemí a služeb.

Děkujeme za Vaši neutuchající přízeň.

 

Ondřej Bárta
(správce revíru, ideologický tvůrce a koordinátor projektu)

Spolupracujeme